...


شماره خبر شماره خبر : 980222
تاریخ انتشار شنبه 21 ارديبهشت 1398
ساعت انتشار 08:17:11


نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی:
تغییر رویکرد دولت در خصوص برجام را به فال نیک می گیریم/ ارتقا توانمندی در فناوری هسته ای و هوا و فضا اروپایی ها را به پای میز مذاکره می کشاند
زاهدی گفت: اگر ما در فناوری های نوین بتوانیم جایگاه خود را به دست آوریم این مسئله موجب خواهد شد که همان گونه در شش سال گذشته آمریکایی و اروپایی ها اصرار به مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را داشتند؛ مجددا به دنبال مذاکره با ما باشند.

به گزارش سفیر کرمان - محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واکنش شورای امنیت ملی در رابطه با بد عهدی آمریکا و اروپا در زمینه برجام گفت: متأسفانه تفکر دولت در شش سال گذشته بر این باور بود که می توان با آمریکا به تفاهم رسید.

وی ادامه داد: حتی رئیس جمهور در سال ۹۲ در دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که آمریکا کدخدا ده است و با کدخدا ده می توان به توافق رسید؛ اینکه رویکرد رئیس جمهور تغییر کرده است و عنوان کرده اند که اروپایی ها گمان می کنند، آمریکا کدخدا جهان است؛ این تغییر رویکرد را به فال نیک می گیریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ای کاش شش سال گذشته همین تفکر بر تیم دولت و مذاکره کننده حاکم بود؛ چرا که در شش سال گذشته و مذاکره با آمریکا برخی از فناوری ها در عرصه هسته ای، هوا فضا و طرح های کلان ملی که می توانستند اقتدار کشور را به همراه داشته باشند، کم رنگ شد.

زاهدی تأکید کرد: امیدواریم این تغییر نگاه دولت باعث شود به همان اقتدار و توانمندی فناوری که در حوزه های مختلف داشته ایم باز گردیم هر چند زمان را از دست داده ایم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر ما در فناوری های نوین بتوانیم جایگاه خود را به دست آوریم این مسئله موجب خواهد شد که همان گونه در شش سال گذشته آمریکایی و اروپایی ها اصرار به مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را داشتند؛ مجددا به دنبال مذاکره با ما باشند و مطمئنا پاره کردن برجام از سوی طرف مقابل اثر بخشی خود را از دست خواهد داد.

این مقام مسئول اظهار کرد: اگر ما با اقتدار و تکیه به ملت ایران، منابع انسانی و خدادادی که درکشور داریم به استقلال کشورمان توجه بیشتر داشته باشیم حتما می توانیم بر مشکلات موجود و تحریم ها فائق آئیم.

زاهدی در پایان با اشاره به سخنانش در مجلس شورای اسلامی در خصوص ضعف های جدی دولت خاطر نشان کرد: برای دور زدن تحریم ها و دنبال کردن مسائل فناروی در حوزه های مختلف، رئیس جمهور باید تغییراتی را در هئیت دولت اعمال کند و وزرایی با مدیریت جهادی روی کار آیند.


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز