...


شماره خبر شماره خبر : 980220
تاریخ انتشار شنبه 14 ارديبهشت 1398
ساعت انتشار 10:52:37


آسیب جدی به اقشار مستضعف با افزایش قیمت بنزین/ صرفه جویی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی در کشور با اجرایی شدن طرح مجلس
زاهدی گفت: با افزایش قیمت بنزین آسیب جدی به اقشار کم درآمد و مستضعف می رساند؛ بنابراین افزایش قیمت بنزین راهکار مناسبی نیست که بخواهیم اتخاذ کنیم.

به  گزارش سفیر کرمان به نقل از راه آرمان -محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان وراور در مجلس شورای اسلامی؛ با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص گران شدن بنزین گفت: مهمترین موضوعی که در خصوص بنزین مطرح است این است که به علت قیمت پائین آن، قاچاق بنزین در کشور رواج دارد .

وی با اشاره به اینکه روزانه بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون لیتر سوخت قاچاق می شود، عنوان کرد:  این مسئله ضربه زیادی به اقتصاد کشور می زند و بسیاری از درآمدهای کشور را هدر می دهد؛ لذا باید برنامه ریزی کنیم تا حتما جلوی قاچاق سوخت گرفته شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که آیا تنها راه مقابله با این پدیده افزایش قیمت بنزین است، ابراز کرد: معتقدم با توجه به کاهش قدرت خرید و اینکه اقشار مختلف مردم اعم از کارگر، کارمند و حتی آنانی که در بخش خصوصی فعالیت می کنند، افزایش درآمد آنچنانی ندارند و افزایش ناگهانی قیمت بنزین شوک حتمی ایجاد می کند.

این مقام مسئول ادامه داد: با این اقدام تورم دوباره بالا می رود و این مسئله آسیب جدی به اقشار کم درآمد و مستضعف می رساند؛ بنابراین افزایش قیمت بنزین راهکار مناسبی نیست که بخواهیم اتخاذ کنیم.

 زاهدی اظهار کرد: طرحی در مجلس ارائه شده است که به هر ایرانی بدون در نظر گرفتن اینکه وسیله نقلیه دارند یا نه،  مقداری بنزین با قیمت هر لیتر هزار تومان تخصیص داده شود؛ چنانچه خانواده ای بنزین تخصیص داده شده اش را مصرف نکرد دولت آن را با قیمت مناسب بخرد و با افزایش چند درصدی در بازار بفروشد.

نماینده مردم کرمان وراور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطلب فوق افزود: با این کار چند اتفاق مهم رخ می دهد؛ با توجه به اینکه به هر ایرانی بنزین داده شده است این امر سبب می شود که برای هر خانواده ایرانی کم درآمد، درآمدی ایجاد شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: فایده دیگر این طرح این است که در مصرف بنزین صرفه جویی خواهد شد و خانواده ها می توانند در پایان هر ماه با فروش باقی مانده بنزین خود به دولت مبلغی گیرشان آید.

وی با تأکید بر اینکه جلوی قاچاق سوخت با اجرای این طرح گرفته خواهد شد، گفت: همچنین از دیگر حسن های این طرح می توان به صرفه جویی حداقل ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی در کشور اشاره داشت؛ با توجه به اینکه کل بودجه اجرایی کشور حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است که اگر این طرح اجرا شود و صرفه جویی ۲۰۰ هزار میلیاردی را داشته باشیم؛ این پول در چرخه رونق تولید قرار خواهد گرفت.


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز