...


شماره خبر شماره خبر : 980217
تاریخ انتشار چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398
ساعت انتشار 09:51:58


سختگیری تامین اجتماعی در انجام بیمه مانع رونق تولید است
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه سختگیری تامین اجتماعی در انجام بیمه در مشاغل خرد از موانع رونق تولید است گفت: این اقدامات سختگیرانه باعث شده که کارفرمایان رغبتی برای به کارگیری نیرو حتی از آشنایان و اقوام خودشان هم نداشته باشند.

سفیرکرمان-  محمدمهدی زاهدی امروز در دیدار با محمدحسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی کشور در کرمان اظهار داشت: در سال رونق تولید قرار داریم و همه دستگاه‌ها از دولتی و غیردولتی باید با همکاری و هم‌افزایی در تحقق واقعی رونق تولید در کشور تلاش کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سختگیری تامین اجتماعی در انجام بیمه در مشاغل خرد از موانع رونق تولید است گفت: برخی سختگیری‌ها نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه خودش مشکل‌آفرین بوده و انگیزه را از کارآفرین و سرمایه‌گذار می‌گیرد.

زاهدی خواستار کاهش سختگیری تامین اجتماعی در کارگاه‌های تولیدی کوچک و اصناف شد و افزود: موارد متعددی داریم که افراد حاضر به اشتغال با حقوق و مزایای پایین به منظور آموزش و مهارت‌آموزی هستند اما قوانین سختگیرانه تامین اجتماعی اجازه نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه در شرایطی قرار داریم که کشور به شدت نیازمند توسعه و اشتغالزایی است خاطر‌نشان کرد: این اقدامات سختگیرانه باعث شده که کارفرمایان رغبتی برای به کارگیری نیرو حتی از آشنایان و اقوام خودشان هم نداشته باشند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در مورد مشکلات کسبه، بازاریان و کارفرمایانی که نیروی کاری کمتر از پنج نفردارند، تصریح کرد: تعامل و همکاری با اصناف مهمترین راه برای رونق تولید در کشور و استان کرمان است.

در این دیدار محمدحسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی کشور نیز با پذیرفتن موارد طرح شده خطاب به مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان اظهار داشت: از اقدامات سختگیرانه در استان جلوگیری شود.


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز