...


شماره خبر شماره خبر : 980213
تاریخ انتشار يکشنبه 8 ارديبهشت 1398
ساعت انتشار 08:52:57


کرمانی های زیادی داریم که کرمان را نمی شناسند/باید برای اعتلای نام کرمان بکوشیم
زاهدی به عنوان یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه شهید باهنر کرمان عنوان کرد:کرمانی های زیادی داریم که کرمان را نمی شناسند و از سوی دیگر افرادی هستند که کرمانی نیستند اما واقعا کرمانشناس هستند که مرحوم افضلی پور یکی از این افراد است .

سفیر کرمان - دکتر"محمدمهدی زاهدی در همایش "گنج سی ساله" به مناسبت سی امین سال تاسیس مرکز کرمانشناسی در دانشگاه شهید باهنر اظهار کرد:وظیفه خودم میدانم که به عنوان خادم مردم در مجلس شورای اسلامی  وهم به عنوان معلمی کوچک در جامعه دانشگاهی به ویژه دانشگاه شهید باهنر از همه کسانی که  در بنیان گذاری این نهاد وآبیاری آن کمک کردند به ویژه جناب آقای گلاب زاده تشکر وقدرانی کنم .

وی گفت:واقعا در سالها بسی رنج بردند تا این گنج به دست آمد در روز های ابتدایی کار بنده خود شاهد بودم که با  برخی  بی مهری ها مواجه بودند اما این بی مهری هارا به جان خریدند تا بتونایم کرمان عزیزمان را به دیگران معرفی کنیم .

زاهدی به عنوان یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه شهید باهنر کرمان  عنوان کرد:کرمانی های زیادی داریم که کرمان را نمی شناسند و از سوی دیگر افرادی هستند که کرمانی نیستند اما واقعا کرمانشناس هستند که مرحوم افضلی پور یکی از این افراد است .

وی افزود: مرحوم افضلی پور(بنیانگذار دانشگاه شهید باهنر) در زمانی کرمان را قبل از انقلاب شناخت که توجه به کرمان و کرمانی ها نبود و این مرد فهمید کرمان چه گوهر و چه سرزمینی است .


وی گفت :من به عنوان اولین فارغ التحصیل دکترای ریاضی کشور از همین دانشگاه شهید باهنر کرمان فارغ التحصیل شدم ،سال1369 زمانیکه از رساله دکتری خود دفاع کردم خدمت مرحوم افضلی پور رسیدم اما حیف که آن لحظه ثبت نشد که مستندی در تاریخ شود.

زاهدی افزود:درآن زمان من نسخه از این رساله دکتری خودم را به مرحوم افضلی پور تقدیم کردم و ایشان با ذوق فراوان گفتند که من امروز به همه آرزوهایم رسیدم وسالها بود که منتظر چنین روزی بودم .

وی درادامه افزود:مرحوم افضلی از جمله کسانی بودند که با سرمایه گذاری فرهنگی در کرمان امیدواربودند که روزی کرمان به جایی برسد که بتواند با دانشگاه های  بزرگ کشور رقابت کند و حتی در برخی زمینه ها سرآمد دیگر دانشگاه ها باشد .


زاهدی با اشاره به خدمات آیت الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: باید زندگی این مرد بزرگ به تصویر کشیده شود و مرکز کرمانشناسی در این زمینه کار کند و مردم بدانند در عصر معاصر چه بزرگانی داریم. همچنین بزرگ مردی مانند سردار قاسم سلیمانی و افراد دیگر .

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: در برخی مناطق استان کرمان به ویژه در جنوب و شرق نیازمند توانمندسازی هستیم زیرا بسیاری از مردم این دو منطقه از نظر اقتصادی وضعیت مطلوبی ندارند .

وی افزود: باید توانمندسازی کنیم تا هم در مباحث فرهنگی و توسعه اقتصادی کاری صورت بگیرد تا با توجه به همه منابع و ظرفیت هایی که استان کرمان دارد، کسی از مردم این استان محتاج نهادهای حمایتی نباشد وبه جایی برسیم که کرمان به آنجا که در خور شان مردم  کرمان است برسد.

زاهدی در ادامه خطاب به آقایان سیاسی گفت: امیدوارم در ما سیاسیون نیز فرهنگ کرمانی خوب جا بیتفد.
وی افزود: اعتراف می کنم سیاسیون استان در جاهایی غفلت کرده و به جای اینکه از توانمندی یکدیگر به خوبی استفاده و هم افزایی کنیم تا توسعه همه جانبه را تسریع ببخشیم، برخی اوقات با درگیری های سیاسی مزاحمت هایی ایجاد کرده ایم .

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با وحدت و همدلی و استفاده از تمامی نیروهای پرتوان استان چه در داخل استان و در سطح ملی کرمان را به جایگاه خودش برسانیم .

وی اظهار کرد: باید از فرصت ها برای کادرسازی و استفاده از نیروهای فرزندان پرتوان کرمان در سطح ملی استفاده شود و همه توانمندی هایمان را برای اعتلای نام کرمان به کار ببندیم .


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز