...


شماره خبر شماره خبر : 98023
تاریخ انتشار چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398
ساعت انتشار 09:01:44


زاهدی در تذکر شفاهی:
وزارت راه نسبت به جبران خسارات ناشی از سیل به جاده‌های کرمان اقدام کند
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از مسئولان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن خواست که در جهت جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در استان کرمان اقدام کنند.

محمدمهدی زاهدی در جلسه علنی امروز (دو‌شنبه، 2 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به سردار سرلشکر سلامی که به عنوان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شده و تشکر از خدمات صادقانه و استراتژیک سردار سرلشکر جعفری، در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این روزها هر کجا که قدم می‌گذاریم، مردم از گرانی صحبت می‌کنند و از نظر معیشت در شرایط نابهنجاری قرار دارند که این موضوع می طلبد اقدام مطلوبی در جهت رفع گرانی صورت گیرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون دولت باید برای تأمین معیشت مردم به ویژه طیف حقوق‌بگیر و بازنشسته بسته‌های حمایتی در نظر گیرد.

وی تصریح کرد: در طی بازدیدی که از مناطق سیل زده کرمان و راور به ویژه در بخش‌های گلباف و شهداد داشتیم، مشاهده کردیم که آسیب جدی به راه‌های ارتباطی در این مناطق وارد شده کما اینکه 30 کیلومتر از جاده‌های آنها تخریب شده و عبور و مرور مسدود گردیده است بنابراین لازم است وزارت راه هر چه سریعتر نسبت به مرمت و بازسازی این جاده‌ها اقدام کند.

زاهدی یادآور شد: در شهرستان راور نیز حدود 20 کیلومتر از جاده ترانزیتی آسیب دیده و مسدود شده است و این در حالی است که این جاده محور اصلی اتصال جنوب به شمال به ویژه به خراسان رضوی و کشورهای همسایه در شمال شرق کشور است بنابراین وزارت راه باید با قدرت خاص به بازسازی آن اقدام کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تذکر به شرکت ملی صنایع مس ایران تأکید کرد: این شرکت تصمیمات ناپخته‌ای در رابطه با باشگاه فرهنگی ورزش مس در رابطه با حذف حمایت از برخی تیم‌های ورزشی که دارای جایگاه ملی و جهانی هستند، گرفته است بنابراین باید در این خصوص تجدید نظر کنید.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: به رغم تذکر فراوان و متعدد به وزارت نیرو در خصوص اتمام سد قدرونی که 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اقدام موثری انجام نشده است ضمن اینکه برای کانال انتقال آب از این سد به شهرستان راور هیچ اقدامی صورت نگرفته بنابراین یادآوری می‌کنم در پی وقوع سیل اخیر در شهرهای راور و کرمان به روستاهای گلباف آسیب جدی وارد شده و مناطق مسکونی و باغات و قنوات دچار خسارت جدی شده‌اند که می‌طلبد بنیاد مسکن نسبت به مرمت آنها و وزارت جهاد کشاورزی در جهت جبران خسارت و احیای قنوات در این مناطق ورود پیدا کنند./


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز