...


شماره خبر شماره خبر : 98013
تاریخ انتشار شنبه 17 فروردين 1398
ساعت انتشار 11:05:50


زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا:
اقتصاد دانش بنیان پیشران تحقق «رونق تولید»
" محمدمهدی زاهدی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به نام گذاری شعارسال با عنوان «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: برای تحقق رونق تولید به چند مولفه باید توجه داشت که مهمترین آن بهره وری و کارآیی است؛ و این بهره وری در سایه اقتصاد دانش بنیان محقق خواهد شد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه برای رونق تولید باید به پیشنیازها توجه کرد، افزود: دستگاه‌های مختلفی باید دست به دست هم دهند تا بستر لازم برای تولید فراهم شود لذا بایستی دولت، بانک‌ها، سیستم حمل و نقل، ارتباط بین دستگاهی برای صدور مجوز و ... پای کار باشند

 " محمدمهدی زاهدی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، با اشاره به نام گذاری شعارسال با عنوان «رونق تولید» از سوی مقم معظم رهبری، اظهار کرد: وقتی بسترهای مشکلات اقتصادی را بررسی می‌کنیم به چندین عامل برخورد می کنیم که موضوع تولید مهمترین آنها است.

وی تولید را سبب ساز رونق کسب و کار، خروج از رکود و اشتغال‌زایی دانست و بیان کرد: اگر تولید رونق بگیرد، روی ساخت‌ساز و در نتیجه قیمت مسکن نیز تاثیر خواهد گذاشت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ارتباط رونق تولید با توسعه صادرات را مستقیم دانست و عنوان کرد: تولید مواد مورد نیاز برخی از صنایع، کاهش خام فروشی معادن و محصولات کشاورزی و افزایش ازدواج جوانان را به همراه خود در پی خواهد داشت.

وی از پیش‌نیازهای رونق تولید سخن به میان آورد و تصریح کرد: بانک‌ها مخصوصا در دادن تسهیلات در راستای گردش نقدینگی کمک کند، همچنین بانک مرکزی بایستی به صادرکنندگان برای ورود ارزشان به داخل کشور کمک کند و گمرک نیز برای تسهیل و تسریع ورود مواد اولیه کارخانجات کمک کند و معتقدم همه این دستگاه‌ها باید دست در دست هم دهند تا بتوانیم شاهد رونق تولید در سطح کشور باشیم.

زاهدی ادامه داد: نباید مالیات‌ها و بیمه به‌گونه‌ای باشد که باعث دل‌زدگی کارفرما شود لذا باید در این موارد نیز تدابیری ویژه ای از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی اتخاذ شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه برای رونق تولید بایستی به پیشنیازها توجه کرد، افزود: دستگاه‌های مختلفی باید دست به دست هم دهند تا بستر لازم برای تولید فراهم شود لذا بایستی دولت، بانک‌ها، سیستم حمل و نقل، ارتباط بین دستگاهی برای صدور مجوز و ... پای کار باشند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید برآنکه باید دست تولید کننده را بوسید، اظهار کرد: از سوی دیگر انتظار می رود تولید کنندگان نیز این اطمینان را به مردم دهند که کالا یا خدماتی که به مردم ارایه می‌دهند، کیفیت لازم را داشته باشد و نباید در این شرایط جنس بنجل و بی‌کیفیت به مردم دهیم.

نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز