...


شماره خبر شماره خبر : 97125
تاریخ انتشار چهارشنبه 15 اسفند 1397
ساعت انتشار 13:28:41


مجلس باید برای وضع حقوق اقشار ضعیف فکر اساسی کند
زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: مجلس باید برای وضع حقوق افراد پایین دست فکر اساسی کند حتی می‌تواند این افزایش حقوق پلکانی بین ۲۰ درصد تا ۵۰ درصد باشد.

محمد مهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: افراط و تفریط هر دو در هر زمینه‌ای محکوم است. در بحث زندگی فردی و اجتماعی می‌تواند تاثیرگذاری در اطرافیان، خانواده و جامعه داشته باشد. بنابراین سبک زندگی از این مستثنی نیست. ما باید تا می‌توانیم عدالت محوری را دنبال کنیم و در زندگی فردی ساده زیستن نه به معنای ریاضت‌طلبی را ملاک قرار دهیم و به دنبال اشرافی‌گری و حرص و ولع نباشیم تا به خاطر همین حرص و ولع تجملات در زندگی بیشتر شود.

با بصیرت و هوشیاری می‌توانیم نه تنها بر تحریم‌ها غلبه کنیم بلکه آن را برای مقابله با جریان استکباری تاریخ‌سازی کنیم


ترویج امر به معروف و نهی از منکر اوضاع اجتماع را بهتر می‌کند

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید در زندگی شخصی و به ویژه در منزل، مشی اسلامی را پیاده کنیم و به کودکان آموزش عملی و نه گفتاری بدهیم. کودک اگر ببیند پدرش توانمندی مالی دارد اما حاضر نیست صرف هزینه‌های گزاف تجملاتی کند، حتما بر روی کودک نیز اثر خواهد گذاشت. اگر کودک صداقت، امانت‌داری، راستگویی را ببیند بر روی او نیز اثر می‌گذارد. این اثرگذاری حتی در محیط اجتماعی نیز وجود دارد. اگر در یک موسسه‌ای فرد با همکارانش با صداقت حرف بزند و اعمالش به گونه‌ای باشد که با گفتارش هماهنگ باشد و به دنبال کار راه‌انداختن امورات دیگران باشد و یا امانتی را که در آن حوزه کاری به او داده شده باشد، به خوبی انجام دهد، همگی بحث‌های سبک زندگی است و می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند در زندگی افراد ترویج پیدا کند یقینا اوضاع اجتماع بهتر می‌شود اما اگر چیزهای دیگری جایگزین این موارد شود، یقینا چیزی شبیه به وضعیت فعلی در جامعه ایجاد خواهد شد.

باید بدانیم دشمن چگونه می‌خواهد برای نابودی کشور کار کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در شرایط تحریم باید، تحریم را درک کرده و بدانیم دشمن چگونه می‌خواهد برای نابودی کشور و نظام کار کند گفت: زمانی که به صدر اسلام برمی‌گردیم باید شعب ابی‌طالب را به یاد بیاوریم که 3 سال در تحریم بودند به‌طوری‌که پیامبر و خانواده‌اش نیز در تحریم بودند و حاضر شدند تا هسته‌های خرما را آرد کرده و از آن بخورند اما مقاومتشان را در برابر کافرین از دست ندهند و همین نیز رمز پیروزی ایشان بود.

وی عنوان کرد: امام حسین (ع) نیز بی‌آبی را خود و یارانش تحمل کردند و شربت شهادت نوشیدند اما تاریخ اثرگذاری کار امام حسین را آنچنان زیبا و درخشان جلوه داده که مورد توجه همه تفکرات و باورهای دینی حتی انقلابی شده است. همه اینها برای ما ارزش دارد چراکه در تاریخ دیدیم که مقاومت در برابر برخی تحریم‌های ناجوانمردانه و استکباری تا چقدر می‌تواند تاریخ‌ساز باشد.

مردم همراهی می‌کنند اما به این معنی نیست که مسئولان بی‌تفاوت باشند

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه ملت ایران نیز تاکنون در زمینه بالکان موفق بوده‌اند افزود: با بصیرت و هوشیاری می‌توانیم نه تنها بر تحریم‌ها غلبه کنیم بلکه آن را برای مقابله با جریان استکباری تاریخ‌سازی کنیم و دنیا پای کار بیاید. البته این موضوع کمی صبوری می‌خواهد و به این معنی هم نیست که مسئولان غفلت کنند. تمامی مسئولان چه در دولت، مجلس و قوه قضاییه واجب است که توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم بکنند. مردم همراهی می‌کنند اما به این معنی نیست که مسئولان نیز بی‌تفاوت باشند.

برای بازنشستگان همترازی باید حتما اتفاق بیفتد

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه مجلس باید برای وضع حقوق افراد پایین دست فکر اساسی کند خاطرنشان کرد: حتی می‌تواند این افزایش حقوق پلکانی بین 20 درصد تا 50 درصد باشد. برای بازنشستگان همترازی باید حتما اتفاق بیفتد. اقشار مستضعف و غیر حقوق بگیر باید یارانه نقدی یا غیر نقدی تعریف شود تا مردم در عسر و حرج نباشند. مردم تحمل می‌کنند و این را نیز نشان دادند اما مسئولان نباید بی‌تفاوت باشند./


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز