...


شماره خبر شماره خبر : 97119
تاریخ انتشار جمعه 19 بهمن 1397
ساعت انتشار 20:58:11


اجازه دخالت اروپایی‌ها در امور دخلی را نمی دهیم/ غربی ها اگر پا از گلیم شان درازتر کنند نفت خلیج فارس را بر روی آنها می بندیم
به گزارش خبرگزاری خانه ملت محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز سه شنبه، ۱۶ بهمن ماه در نطق میان دستور ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س)، گفت: ما از نسل حضرت زهرا (س) هستیم و افتخار می کنیم که امروز ایران به عنوان پرچم دار جریان مقاومت در جهان شناخته می شود. اروپایی ها بدانند که کاسه صبر مردم ایران اگر لبریز شود، شرایط برای آنها سخت خواهد شد.

زاهدی نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ساز و کار مالی اروپا یا همان INSTEX، گفت: مدتی است غرب گرایان با ولع و اشتیاق و تبلیغات زیاد و وعده راه اندازی کانال مالی اروپایی صحبت می شود اما هم اکنون مشخص شده که INSTEX بحث انحرافی است. اروپا بدون خرید نفت ایران و تبادل تجاری اقلام تحریمی تنها اجازه داده که ما از آنها دارو و غذا بخریم.

وی ادامه داد: همه می دانند که ما بیش از ۹۵ درصد داروی مورد نیاز را در داخل تولید می کنیم، اگر غرب گرایان افراطی بدانند که اروپا مواد اولیه دارو را از هند و چین وارد می کند لذا اروپا برای ما چه می خواهد بکند؟

زاهدی خاطرنشان کرد: اروپا اجرای INSTEX را منوط به مذاکرات موشکی و تصویب FATF کرده است، آیا این دخالت در امور کشور ما نیست؟ ایران کشور مقتدری است که در منطقه تاثیرگذار و دارای نفوذ بالا است، اروپا بداند این تحقیر را محکم پاسخ خواهیم داد. ملت ایران اجازه نخواهد داد اینگونه اروپایی‌ها با ما بازی کنند. از این رو دولتمردان، مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام باید جواب کوبنده به این تحقیر اروپایی ها بدهند.


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز