...


شماره خبر شماره خبر : 971015
تاریخ انتشار جمعه 14 دي 1397
ساعت انتشار 14:29:59


زاهدی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:
بی‌توجه دولت به بخش آموزش و پژوهش کشور با کاهش بودجه آنها
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه در بودجه سال آینده در بخش منابع مالی پژوهش و علم و فناوری و آموزش کشور کوتاهی صورت گرفته و آنطور که از دولت، انتظار حمایت و پشتیبانی از این بخش‌ها را داشتیم میسر نشده است.

محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌ وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره منابع مالی پژوهش، علم و آموزش کشور در بودجه سال ۹۸ گفت: به عنوان یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همواره نگران پژوهش و علم و فناوری کشور بوده و هستم چرا که اگر بخواهیم به اقتصاد مقاومتی برسیم بدون شک باید از طریق اقتصاد دانش‌بنیان در این مسیر گام برداریم ضمن اینکه مقدمه اقتصاد دانش‌بنیان هم حمایت از پژوهش، علم و فناوری و شرکت‌های فعال دانش‌بنیانی است.

وی گفت: متاسفانه در بودجه سال آینده در بخش منابع مالی پژوهش و علم و فناوری و آموزش کشور کوتاهی صورت گرفته و آنطور که از دولت، انتظار حمایت و پشتیبانی از این بخش‌ها را داشتیم میسر نشده است.

زاهدی تصریح کرد: پاداش پایان خدمت کارکنان بازنشسته دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از سال ۹۵ تاکنون پرداخت نشده است این در حالیست که ۳ سال از این موضوع گذشته و باید فکری برای این موضوع در بودجه سال ۹۸ شود همچنین در بخش سایر بودجه دانشگاه‌ها یعنی مسائل غیر از حقوق و دستمزد بودجه سال ۹۸ نشان دهنده افت در این ردیف‌ها است در حالیکه این کمبود منابع مالی به بخش آموزش کشور ضربه می‌زند.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم وسایل آزمایشگاهی، مواد اولیه و تعمیر و تجهیزات دانشگاه‌ها را خریداری کنیم خلل جبران‌ناپذیری را در بخش آموزش و پژوهش دانشگاهی به وجود خواهد آورد، افزود: باید نمایندگان مجلس به ویژه کمیسیون تلفیق با حساسیت بالا به بودجه آموش، پژوهش، علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان توجه ویژه داشته باشند.


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز