...


شماره خبر شماره خبر : 97093
تاریخ انتشار سه شنبه 6 آذر 1397
ساعت انتشار 18:25:31


زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس پیشنهاد داد:
مجتمع‌های آموزشی به نام امام رضا علیه‌السلام در استان ها ایجاد شود
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌های درازمدت نیازمند توجه ویژه به جوانان و نوجوانان هستیم و برای این امر ایجاد مجتمع‌های آموزشی به نام امام رضا علیه‌السلام که اداره آن نیز به عهده آستان قدس باشد پیشنهاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ، چهارشنبه شب(۳۰ آبان)در نشست فعالان فرهنگی استان با تولیت آستان قدس رضوی در سخنانی با اشاره به اینکه هفت هزار نفر در استان کرمان پرونده خادمیاری تکمیل کردند؛ اظهار داشت: بیش از یک هزار نفر از این تعداد، مشغول خدمت در حرم مطهر هستند.

    وی کمک به محرومین و مستضعفین، کمک به ایتام و بیماران صعب العلاج، کمک به توانمندسازی محرومین را از برنامه های انجام شده توسط دفتر نمایندگی آستان قدس و خادمیاران کرمانی نام برد و گفت: همچنین بیش از ۱۲ هزار زائر اولی بالای ۴۰ سال از استان به مشهد مقدس اعزام شدند.

  زاهدی با درخواست از تولیت آستان قدس برای پایین آوردن شرط سنی اعزام زائر اولی ها گفت: خیلی ها با سن پایین ملتمسانه می خواهند یک بار هم شده به حرم رضوی مشرف بشوند؛ تقاضا داریم برای کارگران، دانش آموزان و دانشجویان نیز این برنامه در نظر گرفته شود.

  وی در بخش دوم سخنانش نیاز انقلاب به کادرسازی را متذکر شد و با افزودن اینکه باید خون های انقلابی را در رگ های جوانان جاری و برای مدیریت آینده انقلاب کادرسازی کرد؛ افزود: دور بعدی مجلس و دولت باید در دست نیروهای انقلاب باشد؛  نیروهایی که برای نظام و انقلاب سر از پا نشناسند  لذا کادرسازی برای دوره های کوتاه مدت و بلند مدت لازم است.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ادامه داد: تشکیلاتی برای تربیت این نیروها باید ایجاد کرد و ما از شما(تولیت آستان قدس) درخواست داریم با احساس مسئولیتی که دارید برای ایجاد چنین تشکیلاتی پا پیش بگذارید تا سربازان نظام به شما بپیوندند و این انقلاب بیمه شود.

  وی با اشاره به اینکه در برنامه های دراز مدت نیازمند توجه ویژه به جوانان و نوجوانان هستیم و برای این امر ایجاد مجتمع های آموزشی به نام امام رضا علیه السلام که اداره آن نیز به عهده آستان قدس باشد پیشنهاد می شود تا در کنار آموزش کلاسیک مدرسه تربیت دینی و جهادی و معنوی و اخلاقی هم انجام شود؛ گفت: این امر ضمن تحقق سند تحول بنیادین، کادرسازی برای انقلاب هم هست.

   زاهدی بر حمایت از اندیشکده ها و شرکت های دانش بنیان و...در حوزه علوم انسانی و علوم اسلامی هم تاکید کرد و افزود: به صورت جدی به این حوزه وارد نشدیم تا اندیشکده ای در حوزه مدیریت اسلامی و جهادی، بانکداری اسلامی و... داشته باشیم تا آینده کشور بر اساس دستاوردهای آنها باشد.

  وی در خصوص مباحث درون استانی هم بیان داشت: موقوفات زیادی به نام امام رضا علیه السلام در استان وجود دارد و مورد بهره برداری است؛ درخواست داریم مقرر شود بخشی از این موقوفات در جهت سرمایه گذاری و اشتغال باشد؛ دوم اینکه از تعداد خانه هایی که قرار است در کشور از طرف توسط آستان قدس {برای نیازمندان} ساخته شود تعدادی برای جوانان تازه ازدواج باشد تا اول زندگی با مشکل روبرو نشوند.

  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در پایان با اشاره به اینکه مسجد امام حسین علیه السلام خیابان مهدیه کرمان، پایگاه جوانان انقلابی و تحصیلکرده است که شهرک صنعتی مردمی ایجاد کردند؛ از تولیت آستان قدس خواست تا کمک کند این فعالیت ها و اشتغالزایی مورد حمایت قرار گیرد.


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز