...


شماره خبر شماره خبر : 970710
تاریخ انتشار دوشنبه 16 مهر 1397
ساعت انتشار 12:41:01


زاهدی در گفت و گو با بوتیا؛
سرنوشت لایحه تصویب شده CFT در دستان شورای نگهبان/امیدواریم شورای نگهبان قاطعانه این سند خیانت بار را رد کند
زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدورایم شورای محترم نگهبان قاطعانه این مصوبه را که در جهت منافع اروپا و آمریکاست و خسارات جبران ناپذیری را به کشور تحمیل می کند، رد کند.
به گزارش ” بوتیا نیوز ” به رغم هشدارهای مقام معظم رهبری و کارشناسان پیرامون FATF و خطراتی که برای استقلال و امنیت اطلاعات اقتصادی کشور به همراه دارد، امروز در ناباوری با ۱۴۳رای موافق، لایحه CFT در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، به عبارتی مجلس در تحریم ارکان مختلف اقتدارآفرین از رئیس‌جمهور آمریکا سبقت گرفت.

 

محمد مهدی زاهدی در گفت و گو با خبرنگار “ بوتیا نیوز” در این خصوص اظهار کرد: متاسفانه این قرارداد ننگین درمجلس به تصویب رسید و اگر مراحل قانونی آن طی شود  قطعا تبعات منفی زیادی را برای کشور خواهد داشت.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: لذا ما امیدورایم شورای محترم نگهبان قاطعانه این مصوبه را که در جهت منافع اروپا و آمریکاست و خسارات جبران ناپذیری را به کشور تحمیل می کند، رد کند.

 

زاهدی در پاسخ به این سوال که چه کسانی با وجود آگاهی از خیانت بار بودن این لایحه، به ان رای مثبت دادند عنوان کرد: فراکسیون امید از قبل تصمیم گرفته بود به این لایحه رای مثبت دهد که امروز هم با اضافه شدن فراکسیون مستقلین که آقای نعمتی نماینده آن ها بود به آن ها تعدادشان بیشتر شد و عمده رای ها مربوط به این دو فراکسیون بود.

 

وی تصریح کرد: فراکسیون ولایی از قبل اعلام کرده بود که رای منفی خواهد داد و این کار را انجام داد در هر حال سرنوشت این سند خیانت بار در دستان شورای نگهبان است.


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز