...


شماره خبر شماره خبر : 970640
تاریخ انتشار يکشنبه 25 شهريور 1397
ساعت انتشار 15:32:08


گزارش تصویری وخبر/آغاز رزمایش سپاهیان محمد رسول الله ( ص) شهرستان راور
رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج با رمز "لبیک یا حسین(ع)" در استان کرمان، شهرستان راور و همزمان با تمام استان‌های کشور و در آستانه سي و هشتمين سالگرد دفاع مقدس، با حضور گردان‌های بیت المقدس و با شعار «وحدت، ایستادگی و پیشرفت» در شهرستان راور آغاز شد.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج با رمز "لبیک یا حسین(ع)" در استان کرمان، شهرستان راورآغاز شد .محمدرضا محمدی زاده فرمانده ناحیه راور به خبر نگار سفیر کرمان گفت: : همزمان با تمام استان‌های کشور و در آستانه سي و هشتمين سالگرد دفاع مقدس، رزمایش عاشورایان سپاهیان محمد رسول الله(ص) با حضور گردان‌های بیت المقدس و با شعار «وحدت، ایستادگی و پیشرفت» در شهرستان راور آغاز شد


.

وی هدف کلی رزمایش را استمرار و استکمال رزمایش‌ها و ماموریت‌های قبلی بسیج ذکر کرد و افزود : تقویت روحیه حمایت مردم از نظام و مایوس سازی دشمن از رخنه در نظام ، تقویت روحیه بسیجیان دلاور و تقویت انسجام ملی از اهداف برگزاری این رزمایش است .

سرهنگ محمدی زاده افزود: در این رزمایش برآنیم تا آمادگی و عزم جهادی بسیجیان برای پیگیری مطالبات عمومی و کمک در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم را با تاکید بر اردو‌های جهادی رزمایش نشان دهیم و عزم راسخ بسیج برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن، تبیین تفکر صیانت بسیج از مردم و نقش منحصر بفرد بسیج در امنیت مردم را در کشور بنمایانیم و کارنامه دست آورد‌های ۴۰ ساله نظام را یه رخ جهانیان بکشانیم .وي با بیان اینکه مرحله نخست این همایش از 6 الی29 شهریور ماه با حضور بسیجیان در قالب اردو‌های جهادی در شهرستان برگزار می‌شود افزود: در این مرحله 27 گروه جهادی 10گروه جهادی محلات و دانش آموز در زمینه‌های در عرصه های بهداشت، آموزش و محرومیت زدای عمران و بهداشت و سلامت ماموریت خود را انجام می‌دهند .

محمدی زاده با اشاره به اینکه رزمایش روز‌های 24 و 25 شهریور ماه برگزار می‌شود افزود : این مرحله با فراخوانی یک گردان بیت المقدس در شهرستان استان آغاز می‌شود و پس از آن این گردان‌ها با ستون کشی، اردوکشی در مکان‌های خاص و اردوگاه‌های مشخصه مستقر شده در کلاس‌های مربوطه تحت آموزش‌های خاص قرار می‌گیرند و در ادامه راهپیمایی شبانه و برنامه های فرهنگی نظیر نماز وحدت مسئولین و عزاداری برگزار می‌شود .

 

 

وی، تفکر بسیجی را عامل نیرو گرفتن انقلاب و شکست نظام سلطه خواند و گسترش انقلاب اسلامی در ابعاد جهانی را یادآور شد و گفت: امروز بسیج به الگویی برای همه ملت ها و مستضعفان جهان تبدیل شده و پیروزی امروز جبهه مقاومت بر گرفته از فرهنگ بسیج است .

 

همچنین در این رزمایش حجت الاسلام حسنی سعدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان راور گفت: حماسه عاشورا درس  شجاعت ، ایستادگی، از خود گذشتگی و ایثار را به ما می آموزد . وی عنوان داشت: ما باید با تاسی از مکتب ابا عبدالله الحسین (ع) همه چیز را برای خدا بخواهیم، هیچ چیز حتی ذره ای برای غیرخدا نخواهیم، همانگونه که امام حسین تمام هستی خود از جمله اهلبیت خود را در روز عاشورا در راه خدا داد، بدون کوچک ترین چشم داشتی، ما نیز باید مانند اربابمان برای احیای دین خدا و سنت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش و کوشش نماییم .


 

ایشان در ادامه در مورد اسلام انگلیسی و تشیع انگلیسی مطالبی را بیان فرمودند، و بر این نکته  تاکید اینکه داشتند که باید مراقب باشیم در هیات ها و مراسمات دچار انحراف نشویم .

 

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی امام جمعه شهرستان راور نیز در مراسم صبحگاه مشترک رزمایش محمد رسول الله گفت: نیروهای نظامی ما باید آیه ی وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم را سرلوحه ی کار خود قرار دهند و از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکنند .

 

ایشان در ادامه در مورد پیشرفت های نظامی کشور بعد از انقلاب خاطر نشان کردند در زمان دفاع مقدس کشور ما حتی سیم خاردار خود را از بیرون تهیه می کرد اما امروز به شکرانه ی انقلاب اسلامی پیشرفته ترین موشک های نقطه زن در اختیار نیروهای نظامی ما قرار دارد و یا حتی اکنون که در تحریم های هواپیمایی هستیم این نیروهای نظامی ما هستند که پیشرفته ترین جنگنده های نظامی را می سازند و این نشات گرفته از فرهنگ بسیج است که کار های غیرممکن را ممکن ساخته است .

 

 


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز