شهیدان
آخرین اخبار
...


شماره خبر شماره خبر : 961145
تاریخ انتشار يکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت انتشار 13:28:19


محمدمهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش مجلس:
قرآن کتاب زندگی و به عنوان اصلی ترین منبع تربیتی انسان ها است و خانوده ها باید بر اساس آموزه های تربیتی اسلام به تربیت صحیح فرزندان خود بپردازند/لزوم برنامه‌ریزی برای تحقق چشم‌انداز 10 میلیون حافظ قرآن+تصویر
نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب و همت و تلاش مسؤولان و خانواده‌ها به چشم‌انداز 10 میلیون حافظ قرآن کریم که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند، دست یابیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی زاهدی صبح امروز در همایش فعالان قرآنی استان کرمان هدف از برگزاری این برنامه‌ها را ترویج سبک زندگی قرآنی و تدبر در قرآن و مفاهیم آن دانست و اظهار داشت: باید تمام مردم در گروه‌ها و اقشار مختلف برای ترویج هرچه بیشتر آیات قرآن در زندگی به سهم خود تلاش کنند.


وی بیان کرد: کسانی که فعال قرآنی هستند به عنوان مروجان واقعی قرآن تلقی می‌شوند و نقش بسیار مهمی در این راستا دارند که قطعاً نقش به‌سزایی است، فعالان قرآنی در حوزه سبک زندگی قرآنی اثرگذاری زیادی دارند و اگر ما آن را در زندگی خود پیاده کنیم، بسیاری از مشکلاتی که در جامعه با آن مواجه هستیم، برطرف می‌شود.

زاهدی تصریح کرد: با توجه به آسیب‌های اجتماعی که فضاهای مجازی ایجاد کرده‌اند، خانواده‌ها نیز باید فضاهای مناسب را برای تربیت اسلامی فرزندان خود فراهم کنند و نهاد مقدس عقیدتی‌ سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کند که این شرایط را برای خانواده‌های کارکنان خود ایجاد کند.

نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه قرآن کتاب زندگی و به عنوان اصلی‌ترین منبع تربیتی انسان‌ها است، ادامه داد: خانوده‌ها باید بر اساس آموزه‌های تربیتی اسلام به تربیت صحیح فرزندان خود بپردازند، قرآن در اصل، حافظ سلامت انسان‌ها است و می‌توان از آن به عنوان برنامه زندگی و متضمن سعادت دنیوی و اخروی بهره برد.

وی افزود: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران برای جاری و حاکم ساختن قرآن کریم در زندگی مردم به وجود آمده است، امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب و همت و تلاش مسؤولان و خانواده‌ها به چشم‌انداز 10 میلیون حافظ قرآن کریم که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند، دست یابیم و در این راستا موفق عمل کنیم.

زاهدی عنوان کرد: نیاز انسان به انس با قرآن مانند نیاز او به شیر مادر است، باید این کتاب آسمانی را حفظ و تلاوت کنیم، اما عمل به آن مهم‌تر است، زیرا در این صورت علم ما به یک علم متحول‌کننده تبدیل می‌شود، نباید غفلت کنید و از تفسیر قرآن بگذرید تا می‌توانید با آن مانوس باشید و ارتباط برقرار کنید.


نظر شما نظر شما

محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز