مطالب برگزیده

 علت نابسامانی‌های اخیر اقتصادی چیست؟
محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به افزایش قیمت برخی کالاها در هفته‌های اخیر گفت: بدون شک اتاق فکر دشمن از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به ملت ایران فروگذار نمی‌کند اما اینکه مسئولان دولتی و برخی نمایندگان مجلس گرانی‌های اخیر را تنها به گردن دشمن بیندازند و یا آن را ناشی از فضای روانی بدانند، نوعی فرو بردن سر در برف و پاک کردن صورت مسئله است.
پروفسورزاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:
تصور دولتمردان از نتایج الحاق ایران به FATF اشتباه است
پروفسورزاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: این تصور اشتباه برخی دولتمردان است که در صورت تصویب 4 لایحه ورود به FATF، آمریکا تحریم‌ها را برمی‌دارد و بهبود اقتصادی ایجاد می‌شود.
دکترزاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی:
جمهورۍاسلامی، یادگار گرانقدر آن عزیز سفر کرده ای است که رمز حفظ و تداوم حیات آن را، پشتیبانی از ولایت فقیه دانستند و به همه ما فرمودند؛  « پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»
دکترزاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اظهارداشت: جمهورۍاسلامی، یادگار گرانقدر آن عزیز سفر کرده ای است که رمز حفظ و تداوم حیات آن را، پشتیبانی از ولایت فقیه دانستند و به همه ما فرمودند؛ « پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»
نماینده مردم کرمان و راور:
لزوم پرهیز از سیاه نمایی/مطالبات مردم مدنظر قرار گیرد
نماینده مردم کرمان و راور با تاکید بر لزوم پرهیز از سیاه نمایی در کشور گفت: باید مراقب باشیم شرایط برای سوءاستفاده دشمنان فراهم نشود.
زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدمهدی زاهدی در مراسم پانزدهمین مجمع عمومی اتحادیه دانشگاه ها و موسسه های غیردولتی غیرانتفاعی ایران گفت: به گواه آمار منتشر شده توسط مراکز معتبر علمی، شاهد بالاترین رشد علمی کشور در دولت نهم و د دوران پر افتخار جمهوری اسلامی بودیم.
محمدمهدی زاهدی وزیر علوم دولت نهم:
شهید علیمحمدی تبلور شعار "ما میتوانیم" است
محمدمهدی زاهدی وزیر سابق علوم گفت: شهید علیمحمدی تبلور شعار "ما میتوانیم" است.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
نهم دی، سالروز بصیرت و تبعیت از فرمان های امام و رهبری
زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی طی پیامی به مناسبت گرامیداشت حماسه ی نهم دی ماه اعلام داشت: نهم دی ماه سالروز بصیرت و تبعیت از فرمان های امام و رهبری است.
 حاشیه‌های دیدار صمیمانه خانواده‌های شهدای مدافع حرم با امام خامنه‌ای
نوبت می‌رسد به همسر شهید مجید مختاربند؛ حال شما خوبه؟» آقا ما به فکر مظلومیت شما هستیم. متأسفانه برخی خواص متوجّه وظیفه‌شان نیستند و این شما را زجر می‌دهد. شما تحت فشار هستید. آقا با خنده جواب می‌دهد: - «حالا خواص را خدا ان‌شاءالله هدایت کند امّا برای مظلومیت من اصلاً غصّه نخورید؛ بنده اصلاً مظلوم نیستم. فشار [هم] که همیشه تحت فشاریم امّا الحمدلله زورشان به ما نمیرسد» جمع می‌خندند....
در دیدار بسیجیان با رهبر انقلاب:
بسیج «لشکر انقلاب» و «مظهر مردم‌سالاری دینی»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از بسیجیان، بسیج را «لشکر انقلاب» و «مظهر مردم‌سالاری دینی» و متکی بر بصیرت خواندند و بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و مبتنی بر تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورزی برای هم‌افزایی لایه‌های مختلف بسیج به‌منظور حضور پرقدرت و تأثیرگذار در عرصه‌های گوناگون جامعه تاکید فرمودند.
 تقویت باور «ما می‌توانیم»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار بیش از هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه را هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان خواندند و با تأکید بر اینکه حتی لحظه‌ای در دفاع از جامعه‌ی علمی و نخبگان کشور کوتاه نمی‌آیند، افزودند: با تکیه بر نخبگان و فرزانگان و در پرتو ایجاد نسلی جوان و پرتلاش، ایران بزرگ به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، عزیز و برافرازنده‌ی پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.
پیام رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مناسبت سال جدید تحصیلی:
 حرکت نظام آموزشی باید به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد دانش بنیان پیش رود
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها ومراکز آموزشی کشور گفت: حرکت نظام آموزشی باید به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رشد علمی، دانش بومی واقتصاد دانش بنیان پیش رود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: جریان نفوذ یک جریان خطرناک و خزنده در حال شکل‌گیری توسط دشمنان ملت ایران است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از دانشجویان
تا جان در بدن دارم خواهم ایستاد و به مردم هم اعتماد دارم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در دیدار بیش از هزار دانشجو ازجمله نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی تأکید کردند: من براساس وظیفه‌ی دینی و شرعی و اخلاقی، تا جان در بدن دارم خواهم ایستاد و به مردم هم اعتماد دارم؛ همچنان‌که به نتیجه‌ی ایستادگی یعنی پیروزی یقین دارم.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در خلال بیانات مهم خود در حرم مطهر امام خمینی رحمه‌الله‌علیه انقلابیگری را مفهومی مشکک (مقول به تشکیک) دانستند. تسری چنین دیدگاهی به عرصه‌ی سیاسی کشور یقیناً پیامدهای بسیار مثبتی برای رقابت سالم گروه‌ها و جریانات سیاسیِ عضو خانواده بزرگ انقلاب اسلامی خواهد داشت و وحدت و همگرایی بیشتری را به ارمغان خواهد آورد. اما به‌نظر می‌رسد این‌که مفهوم مشکک چیست و تشکیکی بودن انقلابی‌گری به چه معناست، قدری نیازمند تبیین باشد.
حکمت برخورد با خوی اشرافیگری چیست؟
در سال‌های پس از دفاع مقدس که رهبر انقلاب خطر خوی اشرافی‌گری و ظهور طبقه‌ی جدیدی در اقتصاد و سیاست را گوشزد کردند، برخی گمان می‌کردند که پیامد آن، تنها انحرافی است که در سبک زندگی بخش‌هایی از جامعه شکل می‌گیرد و رفتارهای خلاف شرع و اخلاق را رواج می‌دهد. اما به تدریج مشخص شد که طبقه‌ی اشراف و مترفین همانند نمونه‌های تاریخی عصر انبیاء، جریانی از مخالفان سیاسی را نیز برای جبهه‌ی حق و عدل ایجاد می‌کنند و تلاش می‌کنند تا محمل تضعیف آرمان‌های امت اسلامی شوند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از اعضای اتحادیه‌ی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور:
جمهوری اسلامی می‌خواهد جوان تبدیل شود به عنصر فعال و اثرگذار
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از اعضای اتحادیه‌ی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور، یکی از عرصه‌های مهم رویارویی نظام جمهوری اسلامی با جبهه‌ی استکبار را موضوع جوانان دانستند و تأکید کردند: جمهوری اسلامی می‌خواهد جوان تبدیل شود به عنصر فعال و اثرگذار.
زاهدی در پیامی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای مطرح کرد:
 فناوری هسته‌ای، گشایشی جدید در جهاد علمی از سوی دانش‌آموختگان «اقدام و عمل»
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با صدور پیامی به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای، دانشمندان شهید این عرصه را جهادگرانی دانست که در مکتب امام خمینی(ره) رشد یافته‌اند.
شهیدان

گالری عکس

گزارش تصویری

شهید
اوقات شرعی
آب و هوا
با کریمان (افکار سنجی)
محمد جواد باهنر علی اکبر هاشمی رفسنجانی محمد جواد حجتی کرمانی قاسم سلیمانی میرزا رضای کرمانی مهدی رجبعلی پور باستانی پاریزی هوشنگ مرادی کرمانی طاهره صفارزاده ایرج بسطامی
مشاهیر


رسانه و مطبوعات استان کرمان

فارس کرمان            ایسنا کرمان

ایرنا کرمان               مهر کرمان

واقعه                      بوتیا    

تسنیم                    پویان نیوز  

کرمان خبر             آرمان کرمان

                              

سایت های خبری کشور

ايرنا                               فارس
واحد مركزي خبر               جهان نیوز
باشگاه خبرنگاران جوان       ايسنا
صدخبر                          مهر
تسنیم                           پویان نیوز